Veckoauktion (e-auktion) den 14 juli 2008

  • Order by

  • 6100 TABLE
    Jugend bemålat, längd: 75, djup: 49, höjd: 77
    Sold: SEK 900

    Sold den 14 juli 2008
  • 6424 TABLE
    med låda, sent 1800-tal, intarsia, höjd: 72
    Sold: SEK 550

    Sold den 14 juli 2008
  • 6328 TABLE
    Med metallunderrede, längd: 140, djup: 85, höjd: 75
    Sold: SEK 2700

    Sold den 14 juli 2008
  • 6028 Matta
    orientalisk, Ersari/Beshir, antik, 116x208 (slitage)
    Sold: SEK 300

    Sold den 14 juli 2008
  • 6210 Matta
    orientalisk, Indo-Abadeh, 150x190
    Sold: SEK 350

    Sold den 14 juli 2008
  • 6285 Matta
    orientalisk, Indo-Gabbeh, c:a 200x300
    Sold: SEK 550

    Sold den 14 juli 2008
  • 6278 BOWL
    Kina 1800-tal, diameter: 24, höjd: 13
    Sold: SEK 2000

    Sold den 14 juli 2008
  • 6042 BOWL
    Kosta, diameter: 17
    Sold: SEK 250

    Sold den 14 juli 2008
  • 6429 BOWL
    Sold: SEK 1900

    Sold den 14 juli 2008
  • 5458 Skålfat
    Sold: SEK 700

    Sold den 14 juli 2008
  • 6324 Skänk
    1800-tal Bemålad, längd: 154, djup: 54, höjd: 114
    Sold: SEK 3600

    Sold den 14 juli 2008
  • 5410 CUPBOARD
    Dalarna, 1854, längd: 97, djup: 45, höjd: 198
    Sold: SEK 2800

    Sold den 14 juli 2008
  • 6013 Vas +
    Sold: SEK 2000

    Sold den 14 juli 2008
  • 6012 Vas+
    skål, Erik Höglund (1932-1998)
    Sold: SEK 200

    Sold den 14 juli 2008
  • 6192 Vaser
    Sold: SEK 650

    Sold den 14 juli 2008